Wyprali 214 milionów złotych

Funkcjonariusze CBŚP w Kielcach zatrzymali kolejne 4 osoby podejrzane między innymi o udział w grupie przestępczej i pranie pieniędzy. Zatrzymanym zabezpieczono majątek o wartości ponad miliona złotych. W sprawie zarzuty przedstawiono już 91 osobom. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Policjanci Zarządu w Kielcach Centralnego Biura Śledczego Policji zadali kolejny cios członkom zorganizowanej grupy przestępczej działającym na terenie województwa mazowieckiego. W wyniku działań prowadzonych na terenie Warszawy i okolic zatrzymano 4 osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pranie pieniędzy, oszustwa oraz posługiwanie się dokumentami potwierdzającymi nieprawdę.

Zatrzymani mężczyźni mają od 40 do 66 lat. 20 i 21 stycznia 2015 roku, w Prokuraturze Okręgowej w Częstochowie, wszyscy usłyszeli zarzuty. Podejrzani, działając w grupie przestępczej, doprowadzili do uszczuplenia na szkodę Skarbu Państwa w wysokości ponad 2,9 mln złotych oraz dokonali prania pieniędzy w kwocie nie mniejszej niż 6,3 mln złotych. Prokurator Prokuratury Okręgowej w Częstochowie wobec zatrzymanych zastosował 3 dozory policyjne, zakaz opuszczania kraju, a także 3 poręczenia majątkowe na łączną kwotę 80 tys. złotych. Ponadto zatrzymanym zabezpieczono majątek o wartości 1,35 mln złotych.

Jest to kontynuacja sprawy prowadzonej wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Częstochowie, w której zarzuty przedstawiono już 91 podejrzanym. Jak dotąd zabezpieczono również majątek o łącznej wartości ponad 29,5 mln złotych. Podejrzanym zarzuca się pranie pieniędzy – 214 mln złotych.

Prokurator prowadzący sprawę i funkcjonariusze CBŚP z Kielc podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Źródło: policja.pl

Ten post ma jeden komentarz

  1. Adam.Szmid

    241 milionów. Nie wiem czy udałoby mi się tyle przez całe życie wydać 😉

Dodaj komentarz