WordPress: Brak przycisku wyjustowania?

Dla wszystkich miłośników symetrycznych układów tekstów, tworzonych przy pomocy WordPressa, z pewnością sporym zaskoczeniem było zniknięcie z domyślnego edytora tekstu TinyMCE przycisku odpowiadającego za funkcję obustronnego wyjustowania tekstu. Co ciekawe sama funkcja nie została wprawdzie usunięta i nadal można z niej korzystać, ale już w nieco inny sposób. Od wersji WordPress 4.7 w celu skorzystania z niej musimy wybrać jednego z 3 wariantów, który będzie dla nas najwygodniejszy:

  • Wariant 1: W trakcie tworzenie tekstu wystarczy, że zaznaczymy cały lub wybrany fragment tekstu, następnie wciśniemy łącznie kombinację 3 klawiszy: SHIFT+ALT+j. Dzięki temu nasz tekst zostanie od razu wyjustowany.
  • Wariant 2: Jeśli każdorazowe korzystanie ze skrótów klawiszowych nam nie wystarcza, to możemy zawsze skorzystać z zaawansowanego edytora tekstu, w którym sami ustalimy jakie przyciski mają być w nim dostępne. Tutaj możemy posłużyć się np. wtyczką  TinyMCE Advanced Wystarczy ją doinstalować do naszego WordPressa i skonfigurować według własnych potrzeb.
  • Wariant 3: Przeznaczony jest dla tych, którym funkcje dostępne w standardowym edytorze w zupełności wystarczą i brakuje im po prostu usuniętego przycisku wyjustowania. W takiej sytuacji również będziemy potrzebowali specjalnej wtyczki, ale jej działania sprowadzi się jedynie do przywrócenia usuniętego przycisku. Tutaj możemy posłużyć się np. wtyczką Doctor B2BData ? Modyfikator edytora Tinymce

Który z powyższych wariantów wybierzesz, zależy już tylko od Twoich osobistych preferencji. Pamiętaj jednak, że wyjustowanie tekstu nie zawsze sprawdza się w praktyce i np. na urządzeniach mobilnych wcale nie wygląda atrakcyjnie oraz przejrzyście.

Zobacz również:

Dodaj komentarz