Własny sklep internetowy – Głównym kanałem kontaktu z klientem

1279664 sale webbutton - Jakub Frankiewicz - Nowoczesna Edukacja

Kto dziś nie robi zakupów poprzez internet? Bardzo powszechny do niego dostęp spowodował, że chętnych do tego nie brakuje, a dzięki temu sklepów internetowych tworzy się co raz więcej. Co powoduje to, że co raz częściej kupuje się w sieci? Odpowiedź jest oczywista, priorytetem są wygoda i niższe ceny. Te dwie sprawy są ogromnymi atutami internetowych zakupów i wygląda na to, że z roku na rok klientów kupujących w sieci będzie przybywać.

Do niedawna wartość rynku e-commerce wynosiła ponad 10 mld złotych. Fakt ten obrazuje więc, w jakim stopniu rynek już jest rozwinięty, a biorąc pod uwagę to, że potencjalnych klientów przybywa i nadal będzie przybywać, to firma która jeszcze nie zdecydowała się na to, by założyć własny sklep internetowy i nie zamierza tego robić, traci na tym wiele.Warto zadać sobie sprawę z tego, że internet, to przede wszystkim sposób na zdobywanie informacji, a za pomocą czego zdobywa się klientów? Właśnie za ich pomocą. Badania przeprowadzone przez Gemius S.A ukazują, że 93,2 % internautów poprzez informacje zaczerpnięte z sieci, stało się klientami internetowymi. Fakty sprowadzają się więc do jednego spostrzeżenia, założenie sklepu internetowego, to możliwość dotarcia do kilku milionów potencjalnych klientów. Czy w dzisiejszych czasach jakakolwiek firma może pozwolić sobie na takie straty, na zignorowanie tak wielkiej potencjalnej rzeszy kupujących?

Sklepy internetowe, to przyszłość każdej firmy i nie ma tu znaczenia, czym zajmuje się ona sprzedażą asortymentu, czy usług. W obecnych czasach nie można liczyć już na astronomiczne zyski, jeśli istnieje się tylko w tzw. realu. Nie ma cię w sieci- mało kto o tobie wie, a co za tym idzie- zarobisz mniej. Dziś własny sklep w sieci może być głównym kanałem kontaktu sklepu z klientem. Ten, kto chce mieć zyski i cieszyć się popularnością powinien wziąć to pod uwagę.

Foto: sxc.hu

Dodaj komentarz