Wejście smoka. PKO BP wprowadza do oferty płatności mobilne.

1316486 mock credit card 2 - Jakub Frankiewicz - Nowoczesna EdukacjaJeden z największych banków w kraju – PKO Bank Polski przedstawił wczoraj swoją strategię na lata 2010 – 2011. Najważniejszym celem nowej strategii banku, jest według jego Prezesa – Zbigniewa Jagiełły, urozmaicenie i unowocześnienie oferty oraz utrzymanie pozycji lidera. Pierwsze kroki w tym kierunku poczynione zostaną już w 2010 roku.

W drugiej połowie roku rozpocznie się bowiem proces wprowadzania na rynek ponad 6 mln nowoczesnych kart zbliżeniowych (nowa generacja procesorów) Visa payWave dla klientów PKO BP. Umożliwiać one będą dokonywanie małych zakupów (do 50 zł) w sklepach, punktach i na stacjach benzynowych bez konieczności wprowadzania kodu PIN. Wystarczy taką kartę zbliżyć do odpowiedniego terminala i gotowe. W przypadku wyższych transakcji niezbędne będzie wprowadzenie kodu PIN. Ma to uchronić posiadaczy przed nadużyciami. Karty wydane zostaną posiadaczom kont ROR oraz Inteligo.

Dodatkowo od końca maja 2010 roku klienci Inteligo posiadających w swoich telefonach technologię umożliwiającą komunikację bezdotykową bliskiego zasięgu NFC (Near Field Communication) mogą dokonywać zakupów na tej samej zasadzie, co karty bezdotykowe. Funkcję karty w tym przypadku pełni karta SIM telefonu. Zdaniem Prezeza PKO BP to ogromna przewaga jego banku nad konkurencją. Inne banki proponują podobną usługę, ale tam potrzebne jest dodatkowe urządzenie. Za autoryzację kart w telefonach komórkowych odpowiada Mastercard PayPass, a sama aplikacja w telefonie funkcjonuje jak karta debetowa Inteligo.

Wszystko wskazuje na to, że czeka Nas w najbliższych miesiąca ostra walka polskich banków o klienta. Kolejną kartą przetargową będą mikropłatności. Bank, który wprowadzi tą usługę najszybciej i co ważne najlepiej zgarnie największy kawałek apetycznego torciku.

Dodaj komentarz