mbank-logo

Tylko mBank – nadchodzi rebranding grupy BRE

Wraz z końcem 2013 r. 3 banki działające w ramach grupu BRE, czyli BRE Bank, Multibank oraz mBank połączone zostaną w jeden podmiot działający  pod wspólną marką mBank. Zdaniem prezesa BRE Cezarego Stypułkowskiego to właśnie mBank w całej grupie BRE jest tym bankiem, który rokuje największe szanse na dalszy rozwój. Warto dodać, że jeszcze w tym roku należy spodziewać się odpowiedzi ze strony mBank na ofertę Alior Sync, który postanowił przekonać Polaków do nowych, "ulepszonych" standardów bankowości internetowej, a tym samym odebrać palmę pierwszeństwa właśnie mBankowi.  Decyzja prezesa BRE w sprawie rebrandingu spodziewana była już od pewnego czasu, ale dopiero teraz została ogłoszona oficjalnie. Wydaje się, że do podjęcia takich działań Grupę BRE skłoniło kilka rzeczy:

  • Wprowadzenie zmian w mBank, tak aby mógł konkurować z Alior Sync wymaga sporych nakładów finansowych. Łatwiej i taniej jest promować jedną marką, a nie trzy niezależne.
  • W całej Grupie BRE to mBank ma największą liczbę klientów (2,8 mln z 3,2 mln wszystkich klientów Grupy).
  • mBank jako marka jest również najbardziej rozpoznawana w całej Grupie.

Chociaż powody przemawiające za dokonaniem rebrandingu wydają się sensowane i w obecnej sytuacji gospodraczej racjonalne, to już pojawią się głosy Internautów – klientów Multibanku, którzy straszą zmianą banku w przypadku dokonania połączeń wewnętrz Grupy BRE. Jak to mówią, pożyjemy – zobaczymy, czy exodus klientów Multibanku rzeczywiście dojdzie do skutku. Ale na to przyjdzie nam poczekać przy najmniej do przyszłego roku.

Podziel się