The Winner is…

Za nami konkurs internetowy organizowany przez serwis diki.pl i www.jakubfrankiewicz.eu. Pora zatem na ostateczne rozstrzygnięcie. Trochę to trwało, ale… mam wyniki. Nagrody w postaci 4 rocznych dostępów do wirtualnego kursu nauki języka angielskiego eTutor.pl  otrzymują:

 • Marta,
 • Oskar,
 • Beata,
 • Daria.


Na wasze adresy mailowe przyjdzie stosowań informacja od sponsora konkursu. Gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w zabawie. Życzę przyjemnej nauki i zapraszam do wizyty na mojej stronie. Być może niedługo kolejny konkurs.

A oto wszystkie komentarze:

 •  jakubfrankiewicz 2011-01-13 12:49

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszę o dodawanie komentarzy przy tekście:
[KONKURS] Wygraj roczny kurs języka angielskiego, znajdującego się na stronie głównej.
Dziękuję 🙂

 • Andrzej 2011-01-13 12:14

Moim zdaniem ulepszyć można tylko poprzez dodanie jeszcze więcej zdjęć. Niektóre słowa są super przedstawione zdjęciami!

 • Marta 2011-01-25 09:57

Ja osobiście odebrałam słownik diki.pl pozytywnie ze względu na to, że nie jestem fanką wszelkiego rodzaju udziwnień. Lubię prostotę i konkrety, a taka właśnie jest ta stronka. Podoba mi się możliwość odsłuchania poprawnej wypowiedzi słów oraz zamieszczenie po prawej strony od tłumaczenia powiązanych z tłumaczonym słowem zwrotów. Plusem jest także tłumaczenie całych zdań i przedstawianie poniżej (podobnie jak przy tłumaczeniu słówek) dodatkowych zwrotów.
Jedyną rzeczą do której się przyczepię jest to, że na początku wydawało mi się, że jest to jedynie słownik angielsko-polsk i, gdyż w podawanych przykładowych słowach które można znaleźć pod okienkiem tłumacza (przy 1szych odwiedzinach słownika) były słowa angielskie. Dopiero po pewnym czasie sprawdziłam czy dodatkowo działa on też w drugą stronę.
Podsumowując jestem zadowolona z działania słownika, zachęca mnie do niego jego prostota zarówno wizualna jak i użytkowa.
Podsumowując jestem bardzo z niego zadowolona, jednak

 • Oskar 2011-01-20 16:58

1)Layout nie jest zbyt nowoczesny, prosta czcionka oraz brak nowoczesnych, dynamicznych elementów nie przyciągają wzroku-na pierwszy rzut oka słownik nie jest atrakcyjny.
2)Autouzupełnianie jest intuicyjne i przedstawia wiele możliwości wyboru. Sugestie wyboru nie działają poprawnie, gdyż przy celowym wprowadzeniu błędnie napisanego wyrazu nie pokazują się żadne propozycje.
3)Tłumaczenie wyrazu jest dosyć proste. Po wprowadzeniu ukazuje się strona z wieloma zastosowaniami wyrazu i kontekstach jego użycia. Jest to bardzo pozytywna funkcjonalność.
4)Czytanie przez lektora o wiele bardziej ułatwia naukę. Słowa są wypowiadane wyraźnie a jakość nagrania lektora jest zadowalająca.
5)Dodatkowe zastosowania słowa (zwroty i idiomy) są przedstawione w bardzo prosty sposób – jest to zaleta przy nauce i oszczędność czasu (nie trzeba ponownie przeszukiwać słownika)
Ocena:
Layout 4/10
Jakość merytoryczna 9/10
Intuicyjność korzystania 7/10
Lektor 10/10

 

 • Beata 2011-01-17 17:09

Pierwsze wrażenie po wejściu na stronę słownika diki.pl ? miły interfejs i czytelność tłumaczeń słówek. Zauważyłam sporo plusów i trochę minusów przy korzystaniu ze słownika:
Największe plusy to dużo znaczeń tłumaczonego słowa i możliwość odsłuchania słowa, pomocna sekcja z synonimami i
bardzo ważna rzecz w słownikach internetowych: strona przy wyszukiwaniu bardzo szybko się ładuje! Co ważne to również opcja tłumaczenia całych fraz i technicznie: możliwość zainstalowania w przeglądarce (bardzo ułatwi mi pracę z językiem). Jednym z niewielu minusów był brak możliwości odsłuchania wszystkich tłumaczeń (np. flash the BIOS) jak również to, że nie wszystkie czytane frazy pokrywają się z pisanymi, np. "grow". W 1 znaczeniu przykład pisany: "His dog has grown…", natomiast słuchany: "My dog has grown.."

Ogólnie słownik mi się podoba i z pewnością będę z niego korzystać.

 • Daria 2011-01-17 13:55

Wchodząc na diki.pl myślałam, że to będzie słownik jak każdy inny.
Diki.pl zaskoczył mnie po względem możliwości słuchania poprawnej wymowy (niestety czytane wyrazy przez lektora nie są wpełni zrozumiałe).
Tłumaczone słowo jest pokazane w przykładowych kontekstach zdań co jest bardzo pomocne. Niektóre słowa posiadają obrazki co powoduje lepsze utrwalenie słowa (pracują dwie półkule mózgu). Bardzo podoba mi się pomysł z propozycjami słow jest to przydatne gdy zapomni się danego słowa, w tedy słownik sam proponuje słowo.
Aktualnie korzystam w telefonie komórkowym- niezła ściąga… 🙂

 • Maciek A. 2011-01-17 10:57

Prawdopodobnie najciekawszy słownik, porównując z innymi z których zdarzyło mi się dotychczas korzystać.

Myślę, że każdy doceni skuteczny i przyjemny sposób nauki, a mianowicie poznawanie nowych słów i fraz poprzez skojarzenia. Dzięki połączeniu tekstu z obrazem i z dźwiękiem zapamiętujemy słówka "wielowymiarowo " i nie sposób zapomnieć raz zapamiętanego już zwrotu 

Jeśli chodzi o zawartość, w słowniku można wyszukać nawet przeróżne techniczne zwroty – nie spotkałem się jeszcze z tak bogatym zasobem słownictwa.

Polecam wszystkim, którzy szukają skutecznego i wygodnego słownika języka angielskiego

 

 • Krzysztof 2011-01-13 22:49

Słownik jest bardzo profesjonalnie zrobiony. Bardzo podoba mi przedstawienie różnych znaczeń danego słowa. No i obrazki, wiadomo, jeden wart jest więcej niż tysiąc słów.Szkoda, że nie są dostępne dla wszystkich haseł. Wymowa to kolejny plus. Przedstawienie związków frazeologicznyc h to też super sprawa. Nie śledzę obecnie polsko-angielsk ich słowników w Internecie, ale jeszcze kilka lat temu o czymś na tym poziomie można było jedynie pomarzyć. Mi osobiście szata graficzna tak bardzo nie przeszkadza, chociaż podejrzewam, że przy dłuższym korzystaniu ze słownika wszechobecna czerwień może trochę denerwować.

 

 

 

Dodaj komentarz