SOSAB – Edukacyjna gra historyczna dostępna za darmo

Jeśli jesteś miłośnikiem historii, a w szczególności interesuje Cię okres II Wojny Światowej, to z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że na stronie Fundacji im. J. Chylińskiej za darmo do pobrania jest już edukacyjna gra – „SOSAB”. Jak piszą na stronie sami twórcy tego projektu, jego głównym celem jest:

Edukowanie młodego pokolenia Polaków w zakresie wiedzy o działaniach polskich Sił Zbrojnych w Europie Zachodniej. Chcielibyśmy, żeby polska młodzież rozumiała co oznaczało dla polskich żołnierzy „walczyć za Europę, umierać za Polskę”. Prezentacja w grze edukacyjnej SOSAB, historii Gen. Sosabowskiego oraz utworzonej przez niego brygady pozwoli lepiej zrozumieć wkład Polaków w wyzwalanie innych państw w czasie II wojny światowej oraz promować wzorzec świadomego własnej tożsamości Polaka ? Europejczyka.

Edukacyjna gra planszowa przygotowana przez Karola Madeja i Tomasza Gintera, udostępniana jest w modelu „print and play”, co oznacza że wszystkie elementy potrzebne do rozgrywki można bezpłatnie pobrać, a następnie wydrukować w domu lub szkole. Gra dostępna jest na stronie: gry.fundacjachylinskiej.pl/pobierz-gre/

Dodaj komentarz