Skimmerzy atakują w Częstochowie.

1211961 money - Jakub Frankiewicz - Nowoczesna EdukacjaJak poinformował portal Gazeta.pl ponad 40 klientów banku ING padło ofiarami skimmerów, czyli osób które weszły w nielegalne posiadanie kodów PIN i danych z kart płatniczych częstochowskich klientów banku.

Skimmerzy, przy pomocy małej kamerki umieszczonej w okolicach bankomatu i specjalnej nakładki sczytującej dane z kart, uzyskali dostęp do pieniędzy kilkuset osób. Cała procedura zajęła im tylko jeden dzień. Następnie skradzione pieniądze wypłacali w Stanach Zjednoczonych, Tajlandii i Ekwadorze. Takie transakcje zaniepokoiły pracowników ING Banku Śląskiego, którzy zablokowali skopiowane karty, poinformowali o całej sytuacji Klientów i wysłali do nich duplikaty kart. Niestety w przypadku 40 osób karty zablokowano zbyt późno i przestępcy zdołali wyprowadzić z nich środki. Klienci, którzy złożą reklamację na zaistniałą  sytuację, otrzymają zwrot utraconych pieniędzy w przyśpieszonym trybie.

W zeszłym roku odnotowano ok. 200 przypadków skimmingu. Według polskiego kodeksu grozi za to od 5 do 25 lat pozbawienia wolności.

News dla  blog.accadia.pl

Dodaj komentarz