Sezam v.2.110 – jak zrobić aktualizację KIR

W związku z wprowadzeniem płatnego abonamentu na dystrybucję zbiorów bazowych przez KIR SA (nazwy oddziałów banków i numerów konta), z myślą o naszych Partnerach dokonaliśmy aktualizacji programu obsługującego płatności masowe – Sezam. Nowa wersja aplikacji – v.2.110 umożliwia korzystanie z bazy danych KIR, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Dostęp do aktualnych danych mieści się w stałej opłacie sieciowej.

Aby korzystanie z bazy KIR było możliwe, niezbędne jest zaktualizowanie programu Sezam do nowej wersji, którą można pobrać z naszej strony: Następnie uruchamiamy instalację (przy wyłączonym programie) i postępujemy zgodnie z komunikatami wyświetlającymi się w instalacji.

PAMIĘTAJMY, ŻEBY NIE ZMIENIAĆ ŚCIEŻKI DOMYŚLNEJ GDZIE PROGRAM MA BYĆ ZAPISANY. (tak jak na zdjęciu poniżej)

sezam1

Po prawidłowym zainstalowaniu, uruchamiamy program Sezam. Następnie wchodzimy w Dane -> Konfiguracja (patrz zdjęcie)

sezam2

W dalszej kolejności w dziale Konfiguracja odnajdujemy zakładkę Ścieżki, gdzie w piątej linijce znajduje się Adres pliku z KIR (serwer ACCADIA) :

sezam3

Przy pomocy przycisku DEF znajdującego się na końcu linijki zmieniamy wartość domyślną: http://www.accadia.pl/progam/BAZY_KIR.ZIP

sezam4.

Nowa i poprawna ścieżka dostępu umożliwiająca korzystanie z bazy KIR wygląda następująco: http://www.accadia.pl/program/BAZY.AZB i zmienia się ona automatycznie po wykonaniu wszystkich czynności opisanych powyżej.

Porada dla: blog.accadia.pl

Dodaj komentarz