577352_usb_connection

Przelewy natychmiastowe jeszcze w tym roku.

Jak informuje na swoich stronach Dziennik Gazeta Prawna, już 8 banków Polsce m.in.: Alior Bank, ING Bank Śląski, BRE Bank, Bank Zachodni WBK oraz Millennium Bank jeszcze w tym roku planuje uruchomić System Rozliczeń Płatności Natychmiastowych, wdrożony przez Krajową Izbę Rozliczeniową, a kolejnych kilkanaście banków negocjuje właśnie kontrakty.

Dzięki nowemu systemowi klienci banków będą mogli skorzystać z usługi przelewów natychmiastowych, które realizowane będą w ok. 15 minut bez względu na porę czy dzień tygodnia (usługa będzie działać 24h / 7 dni w tygodniu). W chwili obecnej trwają pracę nad modernizacją systemów informatycznych banków oraz testy nowych produktów. Nie wykluczone jednak, że usługa przelewów natychmiastowych będzie dostępna jeszcze w tym miesiącu dla klientów Millennium Bank (najpierw dla klientów korporacyjnych, a potem MŚP i klientów indywidualnych). Do końca roku usługę wdrożą pozostałe banki, które podpisały już umowy z KIR S.A..

Warto dodać, że podobną usługę przelewu natychmiastowego proponuje również firma Bluemedia, z której pomocy mogą bezpośrednio skorzystać klienci Alior Banku, mBanku i MultiBanku (opłata za przelew wynosi od 1 zł do  5 zł, a w przypadku złożenia zlecenia przez telefon do 10 zł). Klienci pozostałych banków mogą zlecić przelew natychmiastowy na stronie firmy, która połączy się z serwisem banku. W przypadku tego rozwiązania limit kwoty przelewu wynosi 20 tys. zł. 

News dla: www.blog.accadia.pl

 

Podziel się