PayPal pod ostrzałem hakerów.

1260785 laptop work - Jakub Frankiewicz - Nowoczesna EdukacjaZ opracowanego przez analityków Kaspersky Lab raportu na temat spamu w czerwcu b.r. wynika, że najpopularniejszym celem ataków phishingowych był serwis zajmujący się internetowymi systemami płatności ? PayPal.

Spośród wszystkich przeprowadzonych ataków, aż 70% z nich skierowanych było właśnie na PayPal. Oznacza to wzrost liczby ataków na PayPal o 20% w stosunku do maja 2010 r.  W pierwszej piątce  znalazły się także takie serwisy jak serwis aukcyjny eBay (5,77%), portal społecznościowy Facebook (3,84%), bank HSBC (3,44%) oraz wyszukiwarka Google (2,90%).

Przypomnę, że phishing to forma cyber-przestępstwa polegająca  na nielegalnym wejściu w posiadania prywatnych danych osób lub instytucji np. numerów kart kredytowych i wykorzystaniu ich do własnych celów. Najczęściej stosowaną metodą phishingową jest podszywanie się pod znane osoby lub firmy. Przestępcy tworzą łudząco podobne serwisy np. strony banków i wykorzystują nieświadomość swoich ofiar. Dzięki takim działaniom uzyskują interesujące ich dane.

Źródło: blog.accadi.pl

Dodaj komentarz