Jak żyć z tym SPAMem?

Odkąd kilka dobrych miesięcy temu miłościwie nam panujący, dokonali „pozornego” ułatwienia dla rodzimych przedsiębiorców w postaci nowelizacji art. 10 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, komunikacja mailowa już długo nie będzie taka sama. Zaczęło się powoli i dość spokojnie, bo w końcu nie każdy na bieżąco śledzi zmiany w przepisach. To jednak tylko pozory i cisza przed burzą. W końcu stało się: przedsiębiorcy zorientowali się, że nie trzeba już prosić innej firmy o zgodę na przesłanie oferty handlowej.

Skoro nie trzeba, to można zacząć informować wszem i wobec i każdemu z osobna nawet o najmniejszej aktywności swojej firmy. A skrzynka odbiorcza z każdym dniem puchnie i puchnie co raz bardziej. W zatrważającym wręcz tempie lądują tam rozmaite  oferty produktów finansowych, budowlanych, informatycznych, szkoleniowych, które kończą następnie swoją podróż w katalogu SPAM. W końcu jak radzą wszelkiej maści „guru marketingu”  – email marketing to najszybszy i najtańszy sposób na dotarcie do potencjalnego Klienta.

Umówmy się. Email marketing jest skutecznym narzędziem pod warunkiem, że robi się to z głową. Niestety, ale wiele firm wciąż o tym zapomina.

A teraz kilka darmowych porad dla przedsiębiorców, które uchronią was przed popełnianiem bardzo częstych błędów:

  • Nie wysyłaj po kilka maili do tej samej osoby w ciągu jednego dnia.
  • Targetuj swoje maile. Nie wysyłaj oferty np. zakupu rusztowań do każdego pozyskanego z sieci adresu email. Zasada: każdy z zna kogoś, kto zna kogoś, kto słyszałem o kimś kto właśnie buduje dom, nie działa.
  • Nie wysyłaj ofert np. wykonania strony internetowej do firmy, która zajmuje się dokładnie tym samym. Na prawdę wierzysz, że zamówią coś u Ciebie?
  • Nie pytaj się w kółko czy możesz przedstawić swoją ofertę. Brak reakcji potraktuj jako brak zgody.
  • Zanim wyślesz maila sprawdź dokładnie jego treść i poprawność.
  • Stosuj odpowiednie formatowanie tekstu oraz kolorystykę. Tęczowe maila nie są mile widziane.
  • Nie dodawaj pozyskanych adresów  email z automatu do swojej subskrypcji.
  • Skoro ktoś prosi o zaprzestanie wysyłki maili – Zrób to natychmiast.

Koniecznie zobacz też, tę pogodną piosenkę o … SPAMie:

Po więcej cennych porad odsyłam do szkolenia:  Skuteczna obrona przed SPAMem

Dodaj komentarz