Jak zresetować hasło administratora w joomla?

Pytanie: Jak zresetować hasło administratora w joomla?

adres - Jakub Frankiewicz - Nowoczesna EdukacjaJoomla to jeden z najpopularniejszych CMSów, czyli systemów zarządzania treścią. Dzięki niemu, nawet użytkownicy nie znający języków programowania, mogą tworzyć zaawansowane serwisy internetowe. Główną zaletą i jednocześnie wadą Joomli, jest jego otwarty kod źródłowy. Oznacza to, że można dowolnie dostosować go do własnych potrzeb, ale wymaga to również większej staranności przy zabezpieczeniu serwisu przed nieporządną ingerencją z zewnątrz. Jednym z pierwszych zaleceń bezpieczeństwa joomli jest stworzenie dość skomplikowanego hasła chroniącego dostęp do panelu administratora. A co zrobić, gdy zgubimy hasło dostępu? Najlepiej skorzystać wtedy z mojej porady.

  • Istnieje co najmniej kilka sposób odzyskania hasła do panelu administracyjnego joomla. W tej poradzie opiszę jeden z łatwiejszych sposobów. Stosujemy go, gdy:

[1] Nasze hasło dostępu zgubiliśmy lub została nam zmienione (Do momentu wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń dostępu do panelu administracyjnego, systematycznie spotykałem się z resetowaniem hasła przez cyber-włamywaczy)

[2] Ze względu bezpieczeństwa na głównej stronie naszej witryny wyłączyliśmy moduł odpowiadający za logowanie do joomli. (Jeśli tego nie zrobiliśmy, to wystarczy wcisnąć przycisk przypomnij mi hasło)

  • W celu odzyskania hasła uruchamiany okno przeglądarki internetowej i wprowadzamy adres naszej strony www. Następnie po oznaczeniu domeny np. pl wprowadzamy następujący adres: „index.php?option=com_login” Pełny adres interesującej nas podstrony będzie wyglądał tak: „www.adresstrony.pl/index.php?option=com_login
  • Po wprowadzeniu tego adresu, uzyskamy dostęp do opcji logowania się do strony. Przy użyciu funkcji „Nie pamiętasz hasła” możemy odzyskać nasze hasło. Cała procedura nie powinna zająć więcej niż 5 minut.

Dodaj komentarz