Jak zmienić orientacje strony w Open Office?

Open Office to alternatywny do Microsoft Office pakiet biurowy. Po za tym, że jest darmowy, to ma również wiele przydatnych funkcji i narzędzi znanych z produktów MS Office. Niestety jego największą wadą jest mało czytelne menu użytkownika, które powoduje, że na samym początku pracy trzeba poświęcić sporo czasu na znalezienie interesującej nas funkcji. Jeśli kiedykolwiek miałeś/aś problem ze zmianą orientacji strony z pionowej na poziomą w Open Office to ta porada jest dla Ciebie.

Zmianę orientacji strony w Open Office zaczynamy od wejścia w zakładkę FORMAT w górnym menu programu, a następnie w podkategorię STRONA.

openoffice1 - Jakub Frankiewicz - Nowoczesna Edukacja

Dzięki temu pokaże nam się dodatkowe menu, w którym może zdefiniować różne parametry stylu strony w naszym dokumencie tekstowym. Nas interesuje druga zakładka od lewej, czyli STRONA.

openoffice2 - Jakub Frankiewicz - Nowoczesna Edukacja

W zakładce tej możemy ustawić rozmiar strony, jej marginesy i to co nas interesuje, czyli orientacje strony (patrz czerwona ramka na zdjęciu). Zmieniamy orientacje z pionowej na poziomą, klikamy OK i gotowe.

openoffice3 - Jakub Frankiewicz - Nowoczesna Edukacja