powerpointtlo1

Jak w 2 minuty usunąć tło z obrazka w PowerPoint

Przy tworzeniu prezentacji w programie PowerPoint, prędzej czy później staniemy przed problemem jak dopasować nasze zdjęcie np. z białym tłem do istniejącego motywu, który na nieszczęście jest w zupełnie innym kolorze. Oczywiście można zmienić zdjęcie lub motyw, ale to nie jest rozwiązaniem naszego problemu. Może nim być za to np. wykorzystanie programu graficznego lub zlecenie tego zadania grafikowi, który usunie za nas zbędne tło.

Na szczęście w wielu przypadkach do wykonania tej czynności nie potrzebujemy nic więcej oprócz programu PowerPoint, który pomoże nam usunąć białe tło w zaledwie 2 minuty. Jak to zrobić? Zobacz poniżej:

Krok 1: Przygotowujemy wybranych przez nas motyw i  umieszczamy na nim zdjęcie z białym tłem.

Krok 2: Klikamy w nasze zdjęcie lewym przyciskiem myszy, dzięki czemu w górnym menu programu PowerPoint pojawi się dodatkowa zakładka Narzędzia obrazów, do której musimy wejść.

Krok 3: Teraz odnajdujemy w niej podmenu Koloruj ponownie (lewy dolny róg w sekcji Dopasowanie) i rozwijamy je, a następnie wybieramy na samym dole opcję Ustaw kolor przeźroczysty. 

Dzięki temu, przy przy naszym kursorze pojawi się dodatkowa ikonka 

Krok 4: Ostatnim już krokiem będzie najechanie kursorem na białe tło naszego obrazka i kliknięcie w nie lewym przyciskiem myszy. W efekcie otrzymamy taki oto efekt:

Białe tło zostało skutecznie usunięte z obrazka. Teraz możesz powyższe czynności przetestować na swoim przykładzie i zobaczyć jak niewiele czasu to zajmuje.

Chcesz wiedzieć więcej?

 

 

Podziel się