Jak ukryć listę odbiorców maili ?

Czy dostałeś/aś lub wysłałeś/aś kiedyś maila kierowanego jednocześnie do kilkudziesięciu osób? Jeśli tak, to ta porada jest dla Ciebie. Ukrywanie listy odbiorców naszych maili to jedna z bardziej przydatnych funkcji dostępnych w każdym programie pocztowym. Przydaje się ona zwłaszcza, gdy chcemy wysłać 1 wiadomość do dużej liczy odbiorców np. newslettera i nie do końca chcemy, aby odbiorcy Ci o sobie wiedzieli. Ukrywanie listy odbiorców to także jedna z podstawowych czynności chroniąca adresy mailowe przed spamerami. A oni tylko czekają na maile zawierające duża bazę aktywnych adresów email, które można łatwo sprzedać na „czarnym rynku”

Każdy program pocztowy, bez względu na to czy jest to program zainstalowany na komputerze np. Outlook, The Bat itp. czy serwerze np. o2.pl, Onet.pl, Interia.pl itp. posiada kilka podstawowych pól umożliwiających prawidłowe napisanie i wysłanie maila. Nas interesują tylko wybrane z nich:

  • OD: (niekiedy występuje opcjonalnie – trzeba włączyć) – czyli nadawca maila
  • Do: lub Odbiorca: – pole zawierające adres email adresata lub adresatów
  • DW: – czyli do wiadomości. Tutaj możemy wskazać konkretne osoby, które otrzymają naszego maila oprócz głównego odbiorcy.

(Patrz fot.1)

udw1 - Jakub Frankiewicz - Nowoczesna Edukacja

Na zdjęciu nr 2 mamy zaprezentowany przykład typowej wiadomości email. Mamy podanego nadawcę, określoną grupę odbiorców i tytuł. Jeśli wyślemy wiadomość w takiej postaci, to wszyscy odbiorcy będą wiedzieć kto jeszcze ją dostał.

udw2 - Jakub Frankiewicz - Nowoczesna Edukacja

My nie chcemy, żeby odbiorcy wiedzieli kto otrzymał naszą wiadomość i dlatego musimy ukryć listę adresową. Do tego zadania niezbędne będzie kolejne pole czyli UDW (ukryj do wiadomości). W niektórych programach pocztowych pole to trzeba aktywować w opcjach programu.

Aktywowaliśmy już pole UDW. Teraz piszemy tą samą wiadomość, ale listę odbiorców umieszczamy w polu UDW (patrz foto 3). Żeby wszystko zadziałało prawidłowo w pole „Do:” wpisujemy nasz adres mail. Dzięki temu wyślemy wiadomość sami do siebie, ale jednocześnie z jej treścią będą mogli zapoznać się wybrani przez Nas odbiorcy. I w ten prosty sposób osiągniemy nasz cel, czyli ukrycie listy odbiorców.

udw3 - Jakub Frankiewicz - Nowoczesna Edukacja

Dodaj komentarz