Jak szybko usunąć puste komórki w Excelu?

excel_pusta_komorkaW codziennej pracy z arkuszem kalkulacyjny zdarza się niekiedy, że wśród naszych wierszy i komórek, pojawią puste komórki powstałe np. w wyniku usunięcia zdublowanych wartości. W przypadku pojedynczych przypadków ręczne usunięcie takich komórek nie będzie trudnym zadaniem. Jeśli jednak pracujemy na rozbudowanych skoroszytach, wówczas ręczne wykonywanie tej czynności będzie bardzo uciążliwe i czasochłonne. Na szczęście w programie Excel możemy ułatwić sobie to zadanie.

Załóżmy, że dysponujemy przykładowym arkuszem, który pomiędzy komórkami z danymi zawiera też komórki puste (zdjęcie powyżej).

znajdz_zaznacz_excel

W celu usunięcia pustych komórek w programie Excel z górnego menu wybieramy zakładkę Narzędzia główne, a następnie odnajdujemy sekcję Edycja i przycisk Znajdź i zaznacz.

Następnie w rozwiniętym menu odnajdujemy opcję: przejdź do – specjalne ?

przejdz_do_excel

 

 

 

 

 

 

 

W nowym oknie zaznaczamy kropkę przy Puste i wciskamy przycisk OK.

puste_excel

Po wykonaniu tych czynności program Excel zaznaczy wszystkie puste komórki w danej kolumnie. Teraz musimy jeszcze je tylko usunąć. Żeby to zrobić, na pierwszej pustej komórce klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy Usuń, excel_usun

a następnie Przesuń komórki do góry i klikamy przycisk OK.

excel_przesun_komorki

 

 

 

 

 

Dzięki temu z naszego arkusza usunęliśmy wszystkie puste komórki.

Chcesz poznać więcej tajników z obsługi programu Excel?
Zapraszamy na nasze szkolenia:

Dodaj komentarz