Jak poprawić ustawienia regionalne w Windows 7?

Użytkownicy systemu operacyjnego Windows 7, a zwłaszcza Ci, którzy posiadają jego 64 bitową wersję mogą natrafić w różnych programach na błędne wyświetlanie polskiej waluty. I tak zamiast znanego nam znaczka „zł” pojawia się na przykład oznaczenie waluty amerykańskiej „$” lub inne znaczki. Co ciekawe problem ten dotyka głównie polskich lub polskojęzycznych programów komputerowych. Co robić? Trzeba zmienić w systemie Windows 7 ustawienia regionalne i językowe. Niestety nie zawsze to pomaga 🙁

Cały proces zmiany ustawień regionalnych zaczynamy od kliknięcia w przycisk „Start„, a następnie odnajdujemy i przechodzimy do zakładki „panel sterowania„. Wraz  z uruchomieniem tej zakładki, uzyskamy możliwość dokonania zmiany poszczególnych parametrów systemu Windows 7. W tym momencie nas najbardziej interesuje zakładka „Region i język„, którą musimy uaktywnić dwukrotnym kliknięciem lewym przyciskiem myszy na właściwej ikonce.

win1 - Jakub Frankiewicz - Nowoczesna Edukacja

Zakładka „Region i język” umożliwia dostosowanie do swoich potrzeb wyświetlania przez Windows 7 aktualnego czasu, dat, cyfr i walut. Po uruchomieniu zakładki do dyspozycji będziemy mieli kilka mniejszych zakładek i parametrów. Nas interesuje jednak przejście od razu do „ustawień dodatkowych” (patrz fotografia).

win2 - Jakub Frankiewicz - Nowoczesna Edukacja

Kliknięcie w przycisk „ustawienia dodatkowe„, pozwoliło nam wyświetlić dodatkowe okienko, które najbardziej nas interesuje. Na samym jego dole, po prawej znajduje się kolejny przycisk „Resetuj”, który musimy wcisnąć. Przed wykonaniem tej czynności system zapyta po potwierdzenie naszego wyboru. Zgadzamy się na reset i wciskamy przycisk „Tak„. Nie musimy się obawiać, że dotychczasowe dane znikną. Przycisk „reset” powoduje jedynie przywrócenie ustawień domyślnych dla języka, w którym zainstalowania system Windows 7. Dzięki tej poradzie możemy usunąć błędne znaki walut, pokazywane w różnych programach.

win3 - Jakub Frankiewicz - Nowoczesna Edukacja

Co prawda efekt ten można spróbować osiągnąć poprzez modyfikację nazwy języka klawiatury, ale jedynie ta metoda zapewnia 100% skuteczności.

Dodaj komentarz