<a href="https://jakubfrankiewicz.eu/przeciwdzialanie-praniu-pieniedzy-dla-ksiegowych-i-biur-rachunkowych/">Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu dla księgowych, biur rachunkowych i biegłych rewidentów. (e-learning)</a>

Deszcz Eurocentów we Włoszech

Jak donosi włoska prasa, na autostradzie w pobliżu Apulii na południu Włoch doszło do groźnego wypadku ciężarówki. I pewnie ta informacja zaginęłaby w natłoku innych doniesień prasowych, gdyby nie fakt że samochód ten przewoził niecodzienny ładunek.

Włoski TIR wypełniony był bowiem monetami Euro pakowanymi po 1200 i 2400 sztuk. W trakcie transportu doszło od uszkodzenia jednej z opon i przewróceniu się pojazdu na bok. W wyniku wypadku rany został kierowca TIRa i jego pasażer. Niestety przez długą chwilą nikt nie chciał udzielić pomocy rannym. Liczni świadkowie wypadku zajęci bowiem byli zbieraniem rozrzuconych po całej autostradzie monet. W ciągu kilku minut udało im się zebrać ok. 10 tys. Euro. Samo miejsce wypadku było długo nieprzejezdne, a policjanci jeszcze przez wiele godzin zbierali rozsypane monety.

Ciekawe jak taki wypadek skończyłby się w Polsce? Czekam na Państwa komentarze.

Źródło: blog.accadia.pl

Podziel się