edukacja

Darmowe szkolenia internetowe z certyfikatem

W trakcie przenoszenia bloga na nowy serwer z mojej strony zniknęły linki prowadzące do serwisów oferujących bezpłatne szkolenia internetowe wraz z certyfikatem potwierdzającym jego ukończenie. W związku z kilkoma zapytaniami z Waszej strony postanowiłem wrócić do tematu i ponownie zamieścić bazę takich szkoleń. Myślę, że z czasem uda mi się ją jeszcze bardziej poszerzyć. Jeśli znacie szkolenia, które warto polecić napiszcie komentarz lub prześlijcie swoją propozycję na moje maila biuro@jakubfrankiewicz.eu 

 • Zarządzanie budżetem domowym – Podobno pieniądze szcześcia nie dają?”podobno” to właściwe słowo, bo w świecie zdominowany przez pieniądze, gdzie niemal wszystko jest w nich wyrażone, trudno wyobrazić sobbie życie bez pieniędzy. No bo jak opłacać rachunki, robić zakupy czy zaspokoić podstawowe potrzeby egzystencji?
  Każdy z Nas dysponuje pewnym okreslonym dochodem czy to z pracy własnej czy źródeł pozazarobkowych np. renty, emerytury czy stypendium. Ten dochód musi wystarczyć nam na zaspokojenie wszystkich naszych potrzeb, chociażby w stopniu podstawowym. Oczywiście możey postarać się o zwiększenie swoich przychodów np. szukając dodatkowej pracy. Rzecz w tym, że dodatkowe zajęcie odbędzie się kosztem zdrowia, rodziny i czasu wolnego.
  Istnieje jednak inny sposób na zmniejszenie dotychczasowych wydatków, czyli OSZCZĘDZANIE, któremu poświęcony jest to szkolenie.
 • NBPportal– Misją serwisu NBPortal.pl jest upowszechnianie wiedzy o gospodarce, przekazywanie informacji na temat mechanizmów rynkowych, prowadzenia działalności gospodarczej, funkcjonowania banków i rynków finansowych.
 • Dziecko w Sieci–  Platforma e-learning kampanii “Dziecko w Sieci” oferuje bezpłatne kursy z zakresu bezpieczeństwa dzieci online. Narzędzie daje zaawansowane możliwości w zakresie wykorzystania go do edukacji szkolnej. Kursy mogą być również pomocą edukacyjną dla rodziców lub ofertą dla młodych internautów, którzy z własnej inicjatywy poszukują wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z mediów elektronicznych.
 • Bezpłatna Szkolenia z zakresu Natura 2000 – Biorąc udział w szkoleniu dowiesz się:

  -Czym jest sieć Natura 2000, w jakim celu została wprowadzona i w jaki sposób funkcjonuje;

  – Jakie konsekwencje przyrodnicze, ekonomiczne i społeczne niesie ze sobą wprowadzenie sieci Natura 2000;

  – Jakie szanse na karierę zawodową daje studentom sieć Natura 2000 – jakie nowe specjalizacje i zawody są z nią związane, jak zdobyć pierwsze doświadczenia w Naturze 2000

  – Jakie mity na temat sieci Natura 2000 funkcjonują w przestrzeni publicznej i jakie są fakty.

 • GOPR: W górach bezpieczniej– Inspiracją do stworzenia szkolenia dla młodzieży “W górach bezpiecznie” oraz “Zimą w górach bezpiecznie” były doświadczenia i przemyślenia ratowników Podhalańskiej Grupy GOPR oraz własne spostrzeżenia twórcy projektu z firmy eSynergia, poczynione na przestrzeni lat we wszystkich górach naszego kraju. W konsekwencji powstał projekt szkolenia e-learning, będący zmodyfikowaną technologicznie wersją prowadzonych przez uprzednio wymienionych ratowników w tradycyjny sposób szkoleń. Zawartość szkolenia powstała przy współpracy z ratownikami TOPR. Projekt zakłada przekazanie wiedzy z zakresu:
  * zasad udzielania pierwszej pomocy,
  * profilaktyki – sposobu przygotowywania się do pobytu w górach o każdej porze roku oraz unikania wypadkom
  * zachowywania się i radzenia sobie w sytuacjach ekstremalnych
  * wiedzy na temat przygotowania się do wypraw w góry, tak latem, jak i w zimie
  * podstaw doboru sprzętu narciarskiego, turystycznego
  * zasad poruszania się na stokach narciarskich
  * zagrożeń, jakich mogą się spodziewać turyści w górach tak latem, jak i zimą
 • Szkolenia internetowe Akademii PARP– Nad zawartością merytoryczną czuwają wysokiej klasy eksperci w dziedzinie przedsiębiorczości. Akademia PARP wykorzystuje najskuteczniejsze metody edukacji zawodowej. Szkolenia składają się z lekcji, podczas których uczestnik jest informowany o celach i rezultatach szkolenia. Treść przeplatają interaktywne ćwiczenia doskonalące. W szkoleniu występuje wiele odniesień do praktyki. Po przejściu modułu (zestawu kilku lekcji) uczestnik może sprawdzić swoją wiedzę za pomocą testu.
 • Bezpieczeństwo dla wszystkich–  E-learning – “Bezpieczeństwo dla wszystkich” to innowacyjne, interaktywne narzędzie do nauki zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Platforma jest bezpłatna i składa się z trzech sprofilowanych modułów – dla dzieci, nauczycieli i dla rodziców.
 • Google AdWords– Seminaria AdWords to specjalne seminaria dla użytkowników programu Google AdWords. Możesz za darmo skorzystać z interesujących szkoleń, za które normalnie zapłaciłbyś sporą gotówkę.
 • Mastercard – Rynek kart płatniczych  – Cykl artykułów szkoleniowych poświęconych tematyce technik sprzedaży produktów bankowych oraz negocjacji. W łatwy i przystępny sposób przekazane, jak zdobyć wiedzę przydatną w pracy. Po skończonym kursie można rozwiązać interaktywny test.
 • Kursy poświęcone sztuce – Muzeum Pałac w Wilanowie- Wierzymy, że wilanowskie Wirtualne muzeum pomoże nauczycielom w pracy dydaktycznej, a uczniom posłuży jako pomoc w pracy indywidualnej, zespołowej i metodą projektową. Wszystkim zainteresowanym historią i kulturą staropolską wykorzystanie zamieszczanych tu e-learningów na pewno sprawi przyjemność.
 • Bezpiecznej drogi– Jak piszą twórcy, przyświecała im idea przeszkolenia jak największej liczby polskich kierowców, a w konsekwencji efektem powinno być zmniejszenie ilości wypadków na drogach, jak również redukcja negatywnych ich skutków.
  Popularyzacja kursu odbywa się poprzez działania informacyjne Policji (treść oparta jest na spostrzeżeniach Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie).
 • Na platformie dostępne są szkolenia z zakresu:
  -Pierwsza pomoc przedmedyczna
  -Na szlakach Małopolski
  -Tatry bez tajemnic
  -ABC samorządu
  -Kurs umiejętności komputerowych
  -Finansowanie działalności organizacji pozarządowych
  -Obrona cywilna i zarządzanie kryzysowe
  -Urzędnik europejski
 • Akademia Allegro  – Czternaście krótkich darmowych kursów online możemy znaleźć na portalu Akademia Allegro (akademia.allegro.pl) – serwisie edukacyjnym dostępnym dla wszystkich użytkowników najpopularniejszego serwisu aukcyjnego w Polsce.
 • INFOR Trainning (webinaria)  -Największą zaletą kursów dedykowanych jest dopasowanie materiału szkolenia do potrzeb, kultury organizacyjnej i wymagań firmy. Uwzględniają one zarówno potrzeby merytoryczne, jak i organizacyjne wynikające ze specyfiki poszczególnych firm

 

Podziel się