Batonik czy kanapka? Co jemy w pracy?

1250335 entre - Jakub Frankiewicz - Nowoczesna EdukacjaA niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, i ciekawe badania mają. Tym razem drodzy czytelnicy na zakończenie tygodnia proponuję tekst lekki, z delikatną nutką kulinarną, w prost idealny na małą przekąskę do kawy.  W początkach kończącego się już tygodnia w moje ręce wpadły wyniki badań przeprowadzonych przez ośrodek Homo Homini. Ba, ale nie były to zwykłe badania jakich pełno w mediach? żadne tam poparcie wyborcze. O nie, nic z tych rzeczy. Tym razem badacze poszli krok dalej i swoją uwagę skupili się na niezwykle istotnym zagadnieniu: uczucia głodu wśród pracowników. I w żadnym wypadku nie jest to powód do śmiechu, bo przecież każdy z nas siedząc w pracy prędzej czy później go odczuwa.

  • Jak zatem pozbyć się go najskuteczniej?
    • 40 proc. badanych uczucie głodu zabija konsumpcją kanapki
    • 26 proc. respondentów głód oszukuje piciem kawy
    • 21 proc. nich piciem wody, a
    • 13 proc. sięga w tym celu po papierosy

 Z badań Homo Homini wynika również, że 10 proc. ankietowanych nie je w pracy niczego, a 2/3 przebadanych stwierdziło, że nie ma czasu wyjść z pracy żeby coś zjeść. Tylko tu nasuwa się od razu pytanie czy rzeczywiście nie mają czasu czy nie mogą opuścić stanowisko pracy? Tylko 4 proc. respondentów je w pracy pełny obiad. A co z resztą? Może po prostu brak pieniędzy? O trym badanie już niestety nie mówią.

 Badanie przeprowadzono na próbie 1000 osób aktywnych zawodowo. Samej firmie warto zaś z pewnością pogratulować pomysłowości. A jakie są wasze pomysły na pozbycie się głodu. Jak zawsze czekam na komentarze i opinie.

News dla blog.accadia.pl

Dodaj komentarz