ARC Rynek i Opinia: Internet Banking Monitor

Na stronach pracowni badawczej ARC Rynek i Opinia można zamówić szczegółowy raport z corocznego badania polskich banków pt. "Internet Banking Monitor". Z tego rocznej edycji badania można dowiedzieć się kilku ciekawych szczegółów:

 1. 75 procent posiadaczy kont internetowych nadal odwiedza placówki swoich banków. Najczęściej wizyty te związane są z wpłatami i wypłatami gotówki.

 2. 20% badanych loguje się do swojego e-konta co najmniej raz dziennie i tendencja ta utrzymuje się niezmiennie od kliku lat. Co trzeci badany użytkownik loguje się natomiast 3 razy w tygodniu.

 3. Najczęściej wykorzystywaną usługą bankowości elektronicznej jest przelew, z którego korzystają prawie wszyscy badani. Połowa badanych posiada także rachunek ROR.

 4. Dla osób nie korzystających z bankowości elektronicznej dodatkową zachętą byłaby możliwość doładowania telefonu i założenia rachunku przez Internet.
 5. Natomiast czynnikami decydującymi o wyborze konkretnego banku oferującego e-konta są:
 • wysokość opłat za przelew
 • bezpieczeństwo powierzonych środków
 • opłaty za prowadzenie konta
 • zakres możliwości do wykonania na koncie

6.  Wśród banków umożliwiających dostęp do bankowości elektronicznej żółtą koszulkę lidera utrzymał mbank, a najbardziej rozpoznawalnym bankiem jest PKO BP

  Dodaj komentarz